Když stavíte nebo rekonstruujete zakoupenou či zděděnou nemovitost, zpravidla se orientujete na funkčnost interiéru, zásadní technické prvky, jako je vytápění, zdivo objektu, krovy a střecha, voda, odpad, elektroinstalace atd. Teprve na závěr přichází starostlivost a péče o zahradu a její oplocení.
Stává se, že oplocení zanedbáte nebo mu již nevěnujete tolik pozornosti, a tak přichází na řadu různá provizoria – narychlo sestavené dřevěné plaňky, pletivo atp. Můžete si však celou situaci usnadnit i plotem z betonových prefabrikovaných sloupků a panelů.
Nemusíte hloubit výkopovou rýhu – právě ta bývá důvodem k nechuti věnovat mnoho času stavbě plotu a raději napínáme pletivo na zatlučené kůly do země. U betonových plotů montazmpc.cz opravdu stačí jen zabetonovat svislé sloupky v dvoumetrových odstupech, výhodou je, že jde práce rychle od ruky, prefabrikáty se skládají jako stavebnice, zapadají do sebe a nemusí se tmelit ani lepit.
Můžete postavit jen sokl – a doplnit zbytek výšky plotu dřevem. Tím získá váš pozemek zajímavý ráz, dřevo s betonem pěkně ladí, když se trefíte do vhodných barevných kombinací. Zkuste nahlédnout do vzorkovníku a hotových realizací, možná vás některá řešení osloví.
Střídání barev nepůsobí fádně – jestliže mezi sebou prostřídáte jednotlivá pole mezi sloupky v různých barevných odstínech, pak získáte zajímavé řešení, na rozdíl od jednobarevné dlouhé betonové stěny. Zkuste vsadit třeba na střídání šedé a okrové, případně šachovnicový vzor. To samé platí i u dřevěných latí, ty by měly mít odlišný barevný tón, než má betonový sokl.
Živý plot – s betonovými ploty lze uvažovat i s dodatečnou výsadbou živého plotu, betonové desky chrání váš pozemek zvenčí, zajišťují soukromí, zatímco uvnitř je živý plot dekorativní a zároveň plný energie. Nespornou výhodou je kompaktnost celé konstrukce a zároveň minimální požadavky na plochu vašeho pozemku, panely jsou tenké, jen 4 cm silné, a tak vám i s živým plotem neukrojí mnoho životního prostoru.